Acer
Laptops
Featured
Acer TravelMate P6 14
$2,239$2,839
Save 21%
SKU: ACER-TMP6-I5-8-512
In Stock
Lightweight business laptop with Intel Core i5, 8GB RAM and 512GB SSD. Ideal for UAE professionals on the move with all-day battery life and a slim profile.
os
Windows 11 Pro
ram
8GB DDR5
weight
1.2 kg
battery
Up to 12 hours
display
14" WUXGA IPS 1920x1200
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Pro |
| ram | 8GB DDR5 |
| weight | 1.2 kg |
| battery | Up to 12 hours |
| display | 14" WUXGA IPS 1920x1200 |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | Intel Iris Xe |
| processor | Intel Core i5-1335U |
More from Acer
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock
-14% OFF
HP
HP EliteBook 8 G1i 14
32GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 258V
$6,199$7,229
In Stock