Acer
Laptops
Acer TravelMate P6 14 Touch
$2,929$3,529
Save 17%
SKU: ACER-TMP6-I7-16-512T
In Stock
Business laptop with touchscreen, Intel Core i7, 16GB RAM and 512GB SSD. Perfect for executives who need versatile, touch-capable productivity in the UAE.
os
Windows 11 Pro
ram
16GB DDR5
weight
1.3 kg
battery
Up to 11 hours
display
14" WUXGA IPS Touch 1920x1200
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Pro |
| ram | 16GB DDR5 |
| weight | 1.3 kg |
| battery | Up to 11 hours |
| display | 14" WUXGA IPS Touch 1920x1200 |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | Intel Iris Xe |
| processor | Intel Core i7-1335U |
More from Acer
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock
-14% OFF
HP
HP EliteBook 8 G1i 14
32GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 258V
$6,199$7,229
In Stock