No image available
ASUS
Student
ASUS ZenBook 14 OLED
$3,799$4,299
Save 12%
SKU: ASUS-ZB14-OLED-2024
In Stock
Thin, light, and brilliant. The ASUS ZenBook 14 OLED features a gorgeous 2.8K OLED display and Intel Core Ultra processor in a featherweight design perfect for UAE students.
os
Windows 11 Home
ram
16GB LPDDR5
weight
1.28 kg
battery
Up to 15 hours
display
14" 2.8K OLED, 2880x1800, 120Hz
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB LPDDR5 |
| weight | 1.28 kg |
| battery | Up to 15 hours |
| display | 14" 2.8K OLED, 2880x1800, 120Hz |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | Intel Arc Graphics |
| processor | Intel Core Ultra 5 125H |