ASUS
Laptops
Featured
ASUS ZenBook 14 OLED UX3405
$5,699$6,499
Save 12%
SKU: ASUS-ZB14-CU9-32-1TB
In Stock
Ultra-premium thin laptop with Intel Core Ultra 9 and stunning 3K OLED display. Designed for creators and professionals who demand the best.
os
Windows 11 Home
ram
32GB LPDDR5
weight
1.2 kg
battery
Up to 15 hours
display
14" 3K OLED 2880x1800 120Hz
storage
1TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 32GB LPDDR5 |
| weight | 1.2 kg |
| battery | Up to 15 hours |
| display | 14" 3K OLED 2880x1800 120Hz |
| storage | 1TB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| processor | Intel Core Ultra 9 185H |
More from ASUS
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock