Dell
Gaming
Dell Alienware m18 R2
$13,499$14,999
Save 10%
SKU: DELL-AWM18-I9-32-4090
Only 6 left
18-inch gaming powerhouse with Intel Core i9 and RTX 4090. Alienware's most extreme desktop replacement for UAE gaming enthusiasts.
os
Windows 11 Home
ram
32GB DDR5
weight
4.2 kg
battery
Up to 3 hours gaming
display
18" QHD+ IPS 2560x1600 165Hz
storage
2TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 32GB DDR5 |
| weight | 4.2 kg |
| battery | Up to 3 hours gaming |
| display | 18" QHD+ IPS 2560x1600 165Hz |
| storage | 2TB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4090 16GB |
| processor | Intel Core i9-14900HX |
More from Dell
-12% OFFFeatured
No image
Lenovo
Lenovo Legion Pro 7i Gen 9
32GB DDR51TB NVMe Gen4 SSDIntel Core i9-14900HX
$11,499$12,999
Only 9 left
-10% OFFFeatured
No image
ASUS
ASUS ROG Zephyrus G16 2024
32GB DDR51TB PCIe 4.0 SSDAMD Ryzen 9 8945HS
$13,999$15,499
Only 8 left
-13% OFF
No image
HP
HP Victus 15 Gaming
16GB DDR5512GB SSDAMD Ryzen 7 7745HX
$3,298$3,799
In Stock
-10% OFFFeatured
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5070)
32GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$8,009$8,909
In Stock