HP
Laptops
HP Laptop 15 FHD
$2,369$2,969
Save 20%
SKU: HP-15-C5-16-512
In Stock
Everyday laptop with Intel Core 5, 16GB DDR5 RAM and 512GB SSD. Reliable and affordable computing for UAE students and home users.
os
Windows 11 Home
ram
16GB DDR5
weight
1.75 kg
battery
Up to 9 hours
display
15.6" FHD IPS 1920x1080
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB DDR5 |
| weight | 1.75 kg |
| battery | Up to 9 hours |
| display | 15.6" FHD IPS 1920x1080 |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | Intel UHD |
| processor | Intel Core 5 120U |
More from HP
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock