HP
Laptops
Featured
HP Spectre x360 14 2-in-1
$6,899$7,799
Save 12%
SKU: HP-SPX360-CU7-16-1TB
In Stock
Luxury 2-in-1 convertible with Intel Core Ultra 7 and OLED touchscreen. The most elegant laptop-tablet hybrid available in the UAE.
os
Windows 11 Home
ram
16GB LPDDR5
weight
1.36 kg
battery
Up to 17 hours
display
14" 3K OLED Touch 2880x1800
storage
1TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB LPDDR5 |
| weight | 1.36 kg |
| battery | Up to 17 hours |
| display | 14" 3K OLED Touch 2880x1800 |
| storage | 1TB SSD |
| graphics | Intel Arc |
| processor | Intel Core Ultra 7 155H |
More from HP
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock