LG
Monitors
Featured
LG 27UK850 27" 4K IPS Monitor
$1,599$1,999
Save 20%
SKU: LG-27UK850-4K-USB-C
In Stock
27-inch 4K UHD IPS display with USB-C Power Delivery and HDR10. Exceptional colour accuracy for creatives and professionals in the UAE.
hdr
HDR10
size
27"
panel
IPS
ports
USB-C 60W PD, 2x HDMI, DisplayPort, USB Hub
brightness
400 nits
resolution
3840x2160 (4K UHD)
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| hdr | HDR10 |
| size | 27" |
| panel | IPS |
| ports | USB-C 60W PD, 2x HDMI, DisplayPort, USB Hub |
| brightness | 400 nits |
| resolution | 3840x2160 (4K UHD) |
| refreshRate | 60Hz |
| responseTime | 5ms |