Microsoft
Tablets
Microsoft Surface Go 4 Intel N200
$1,999$2,499
Save 20%
SKU: MS-SG4-N200-8-256
In Stock
Compact 10.5-inch Windows 11 tablet with Intel N200 processor. The most portable Windows experience for UAE students and light users.
os
Windows 11 Home S Mode
ram
8GB
camera
10MP rear, 5MP front
battery
Up to 10 hours
display
10.5" PixelSense 1920x1280 60Hz
storage
256GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home S Mode |
| ram | 8GB |
| camera | 10MP rear, 5MP front |
| battery | Up to 10 hours |
| display | 10.5" PixelSense 1920x1280 60Hz |
| storage | 256GB SSD |
| processor | Intel N200 |
| connectivity | WiFi 6, Bluetooth 5.1, USB-C |
More from Microsoft
-15% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Snapdragon X Plus)
16GB512GB SSDSnapdragon X Plus X1P-64-100
$3,959$4,659
In Stock
-12% OFF
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Intel Core Ultra 7)
16GB LPDDR5x256GB SSDIntel Core Ultra 7 268V
$6,789$7,689
In Stock
-19% OFF
Samsung
Samsung Galaxy Tab S9 FE 10.9"
6GB128GB (expandable)Samsung Exynos 1380
$1,299$1,599
In Stock
-10% OFFFeatured
Apple
Apple iPad Pro 13" M4 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M4 (9-core CPU)
$6,499$7,199
In Stock