Microsoft
Tablets
Microsoft Surface Pro 11 (Intel Core Ultra 7)
$6,789$7,689
Save 12%
SKU: MS-SP11-CU7-16-256
In Stock
High-performance 2-in-1 with Intel Core Ultra 7 and 3K 120Hz display. Unparalleled versatility for UAE creatives who need full Windows and touch in one device.
os
Windows 11 Home
ram
16GB LPDDR5x
camera
10MP rear, 5MP front
battery
Up to 12 hours
display
13" PixelSense Flow 2880x1920 120Hz
storage
256GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB LPDDR5x |
| camera | 10MP rear, 5MP front |
| battery | Up to 12 hours |
| display | 13" PixelSense Flow 2880x1920 120Hz |
| storage | 256GB SSD |
| processor | Intel Core Ultra 7 268V |
| connectivity | Thunderbolt 4, WiFi 6E, Bluetooth 5.3 |
More from Microsoft
-15% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Snapdragon X Plus)
16GB512GB SSDSnapdragon X Plus X1P-64-100
$3,959$4,659
In Stock
-19% OFF
Samsung
Samsung Galaxy Tab S9 FE 10.9"
6GB128GB (expandable)Samsung Exynos 1380
$1,299$1,599
In Stock
-10% OFFFeatured
Apple
Apple iPad Pro 13" M4 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M4 (9-core CPU)
$6,499$7,199
In Stock
-12% OFF
Apple
Apple iPad Air 13" M2 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M2 (8-core CPU)
$4,299$4,899
In Stock