Philips
Monitors
Philips 346E2CUAE 34" Curved Ultrawide
$1,599$1,999
Save 20%
SKU: PHILIPS-346E2C-34-UW-65W
In Stock
34-inch curved UWQHD monitor with USB-C 65W PD and MultiView. Philips' productivity ultrawide for UAE professionals wanting a premium value option.
size
34"
panel
VA Curved
ports
USB-C 65W PD, HDMI 2.0, DP 1.4
multiview
PBP/PIP support
brightness
300 nits
resolution
3440x1440 (UWQHD)
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| size | 34" |
| panel | VA Curved |
| ports | USB-C 65W PD, HDMI 2.0, DP 1.4 |
| multiview | PBP/PIP support |
| brightness | 300 nits |
| resolution | 3440x1440 (UWQHD) |
| refreshRate | 100Hz |
| responseTime | 4ms |