Samsung
Laptops
Samsung Galaxy Book4 Pro 16"
$6,199$7,099
Save 13%
SKU: SAMSUNG-GB4P-CU7-16-1TB
In Stock
Premium Samsung laptop with Intel Core Ultra 7 and AMOLED display. Seamlessly integrates with Galaxy ecosystem for UAE Samsung users.
os
Windows 11 Home
ram
16GB LPDDR5
weight
1.55 kg
battery
Up to 22 hours
display
16" 3K AMOLED 2880x1800 120Hz
storage
1TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB LPDDR5 |
| weight | 1.55 kg |
| battery | Up to 22 hours |
| display | 16" 3K AMOLED 2880x1800 120Hz |
| storage | 1TB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| processor | Intel Core Ultra 7 155H |
More from Samsung
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock