Samsung
Tablets
Samsung Galaxy Tab S9 FE 10.9"
$1,299$1,599
Save 19%
SKU: SAMSUNG-TABS9FE-6-128
In Stock
Feature-packed Android tablet with S Pen included and IP68 water resistance. Ideal for UAE students and creatives who want an affordable Samsung flagship experience.
ram
6GB
camera
8MP rear, 10MP front
stylus
S Pen included
battery
8000 mAh, 45W fast charge
display
10.9" TFT 2304x1440 90Hz
storage
128GB (expandable)
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| ram | 6GB |
| camera | 8MP rear, 10MP front |
| stylus | S Pen included |
| battery | 8000 mAh, 45W fast charge |
| display | 10.9" TFT 2304x1440 90Hz |
| storage | 128GB (expandable) |
| processor | Samsung Exynos 1380 |
| protection | IP68 water resistance |
More from Samsung
-15% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Snapdragon X Plus)
16GB512GB SSDSnapdragon X Plus X1P-64-100
$3,959$4,659
In Stock
-12% OFF
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Intel Core Ultra 7)
16GB LPDDR5x256GB SSDIntel Core Ultra 7 268V
$6,789$7,689
In Stock
-10% OFFFeatured
Apple
Apple iPad Pro 13" M4 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M4 (9-core CPU)
$6,499$7,199
In Stock
-12% OFF
Apple
Apple iPad Air 13" M2 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M2 (8-core CPU)
$4,299$4,899
In Stock