Apple
Tablets
Featured
Apple iPad Pro 13" M4 Wi-Fi 256GB
$6,499$7,199
Save 10%
SKU: APPLE-IPADPRO13-M4-256
In Stock
The most advanced iPad with M4 chip and Ultra Retina XDR OLED tandem display. Unparalleled performance for UAE creative professionals.
os
iPadOS 17
ram
8GB
camera
12MP rear, 12MP ultra-wide TrueDepth front
battery
Up to 10 hours
display
13" Ultra Retina XDR OLED 2752x2064 120Hz
storage
256GB
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | iPadOS 17 |
| ram | 8GB |
| camera | 12MP rear, 12MP ultra-wide TrueDepth front |
| battery | Up to 10 hours |
| display | 13" Ultra Retina XDR OLED 2752x2064 120Hz |
| storage | 256GB |
| processor | Apple M4 (9-core CPU) |
| connectivity | WiFi 6E, Bluetooth 5.3, USB-C (USB4) |
More from Apple
-15% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Snapdragon X Plus)
16GB512GB SSDSnapdragon X Plus X1P-64-100
$3,959$4,659
In Stock
-12% OFF
Microsoft
Microsoft Surface Pro 11 (Intel Core Ultra 7)
16GB LPDDR5x256GB SSDIntel Core Ultra 7 268V
$6,789$7,689
In Stock
-19% OFF
Samsung
Samsung Galaxy Tab S9 FE 10.9"
6GB128GB (expandable)Samsung Exynos 1380
$1,299$1,599
In Stock
-12% OFF
Apple
Apple iPad Air 13" M2 Wi-Fi 256GB
8GB256GBApple M2 (8-core CPU)
$4,299$4,899
In Stock