ASUS
Gaming
ASUS ROG Flow X13 2-in-1 Gaming
$7,299$8,199
Save 11%
SKU: ASUS-FLOW-X13-R9-32-4070
Only 10 left
Compact 13-inch gaming 2-in-1 with AMD Ryzen 9 and RTX 4070. The most portable serious gaming laptop for UAE gamers who travel.
os
Windows 11 Home
ram
32GB LPDDR5
weight
1.3 kg
battery
Up to 10 hours
display
13.4" QHD+ IPS 2560x1600 165Hz Touch
storage
1TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 32GB LPDDR5 |
| weight | 1.3 kg |
| battery | Up to 10 hours |
| display | 13.4" QHD+ IPS 2560x1600 165Hz Touch |
| storage | 1TB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB |
| processor | AMD Ryzen 9 7940HS |
More from ASUS
-12% OFFFeatured
No image
Lenovo
Lenovo Legion Pro 7i Gen 9
32GB DDR51TB NVMe Gen4 SSDIntel Core i9-14900HX
$11,499$12,999
Only 9 left
-10% OFFFeatured
No image
ASUS
ASUS ROG Zephyrus G16 2024
32GB DDR51TB PCIe 4.0 SSDAMD Ryzen 9 8945HS
$13,999$15,499
Only 8 left
-13% OFF
No image
HP
HP Victus 15 Gaming
16GB DDR5512GB SSDAMD Ryzen 7 7745HX
$3,298$3,799
In Stock
-10% OFFFeatured
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5070)
32GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$8,009$8,909
In Stock