No image available
Dell
Ultrabook
Dell XPS 13 Plus 9320
$5,999
SKU: DELL-XPS13-PLUS-9320
In Stock
The XPS 13 Plus is a bold evolution of the iconic XPS 13. Futuristic design meets powerhouse performance with Intel Core i7 and a stunning 13.4" OLED display.
os
Windows 11 Home
ram
16GB LPDDR5
weight
1.24 kg
battery
Up to 12 hours
display
13.4" OLED, 2880x1800
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB LPDDR5 |
| weight | 1.24 kg |
| battery | Up to 12 hours |
| display | 13.4" OLED, 2880x1800 |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | Intel Iris Xe |
| processor | Intel Core i7-1360P |
More from Dell
-9% OFFFeatured
Apple
Apple MacBook Air 13-inch M3
16GB Unified Memory256GB SSDApple M3 (8-core CPU, 10-core GPU)
$5,299$5,799
In Stock
-9% OFF
No image
HP
HP Spectre x360 14
32GB LPDDR52TB SSDIntel Core Ultra 7 155H
$6,799$7,499
In Stock
No image
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7
32GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,499
In Stock