Microsoft
Laptops
Featured
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
$10,889$11,789
Save 8%
SKU: MS-SL6-CU7-64-1TB
In Stock
Copilot+ PC with Intel Core Ultra 7 and stunning PixelSense display. Purpose-built for AI-powered productivity — a flagship for UAE professionals.
os
Windows 11 Home
ram
64GB LPDDR5x
weight
1.34 kg
battery
Up to 19 hours
display
13.5" PixelSense 2256x1504
storage
1TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 64GB LPDDR5x |
| weight | 1.34 kg |
| battery | Up to 19 hours |
| display | 13.5" PixelSense 2256x1504 |
| storage | 1TB SSD |
| graphics | Intel Arc |
| processor | Intel Core Ultra 7 165H |
More from Microsoft
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock
-14% OFF
HP
HP EliteBook 8 G1i 14
32GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 258V
$6,199$7,229
In Stock