MSI
Gaming
MSI Katana 15 B13V RTX 4060
$3,699$4,299
Save 14%
SKU: MSI-KAT15-I7-16-4060
In Stock
Mid-range gaming laptop with Intel Core i7 and RTX 4060 at an accessible price. Perfect entry point for UAE gamers upgrading from integrated graphics.
os
Windows 11 Home
ram
16GB DDR5
weight
2.25 kg
battery
Up to 7 hours
display
15.6" FHD IPS 1920x1080 144Hz
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB DDR5 |
| weight | 2.25 kg |
| battery | Up to 7 hours |
| display | 15.6" FHD IPS 1920x1080 144Hz |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB |
| processor | Intel Core i7-13620H |
More from MSI
-12% OFFFeatured
No image
Lenovo
Lenovo Legion Pro 7i Gen 9
32GB DDR51TB NVMe Gen4 SSDIntel Core i9-14900HX
$11,499$12,999
Only 9 left
-10% OFFFeatured
No image
ASUS
ASUS ROG Zephyrus G16 2024
32GB DDR51TB PCIe 4.0 SSDAMD Ryzen 9 8945HS
$13,999$15,499
Only 8 left
-13% OFF
No image
HP
HP Victus 15 Gaming
16GB DDR5512GB SSDAMD Ryzen 7 7745HX
$3,298$3,799
In Stock
-10% OFFFeatured
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5070)
32GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$8,009$8,909
In Stock