MSI
Gaming
Featured
MSI Titan GT77 HX 17" RTX 4090
$14,999$16,499
Save 9%
SKU: MSI-GT77-I9-64-4090
Only 5 left
The world's most powerful gaming laptop with Intel Core i9 and RTX 4090. No compromise desktop-replacement gaming at 4K in the UAE.
os
Windows 11 Home
ram
64GB DDR5
weight
3.3 kg
battery
Up to 2 hours gaming
display
17.3" UHD IPS 3840x2160 144Hz
storage
2TB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 64GB DDR5 |
| weight | 3.3 kg |
| battery | Up to 2 hours gaming |
| display | 17.3" UHD IPS 3840x2160 144Hz |
| storage | 2TB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4090 16GB |
| processor | Intel Core i9-13980HX |
More from MSI
-12% OFFFeatured
No image
Lenovo
Lenovo Legion Pro 7i Gen 9
32GB DDR51TB NVMe Gen4 SSDIntel Core i9-14900HX
$11,499$12,999
Only 9 left
-10% OFFFeatured
No image
ASUS
ASUS ROG Zephyrus G16 2024
32GB DDR51TB PCIe 4.0 SSDAMD Ryzen 9 8945HS
$13,999$15,499
Only 8 left
-13% OFF
No image
HP
HP Victus 15 Gaming
16GB DDR5512GB SSDAMD Ryzen 7 7745HX
$3,298$3,799
In Stock
-10% OFFFeatured
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5070)
32GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$8,009$8,909
In Stock