Dell
Laptops
Dell Vostro 3530 15" Business
$1,899$2,399
Save 21%
SKU: DELL-VOS3530-I5-8-256
In Stock
Affordable business laptop with Intel Core i5, 8GB RAM and 256GB SSD. Dell's entry-level business laptop for UAE SMBs on a tight budget.
os
Windows 11 Pro
ram
8GB DDR4
weight
1.77 kg
battery
Up to 10 hours
display
15.6" FHD IPS 1920x1080
storage
256GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Pro |
| ram | 8GB DDR4 |
| weight | 1.77 kg |
| battery | Up to 10 hours |
| display | 15.6" FHD IPS 1920x1080 |
| storage | 256GB SSD |
| graphics | Intel Iris Xe |
| processor | Intel Core i5-1334U |
More from Dell
-21% OFFFeatured
Acer
Acer TravelMate P6 14
8GB DDR5512GB SSDIntel Core i5-1335U
$2,239$2,839
In Stock
-17% OFF
Acer
Acer TravelMate P6 14 Touch
16GB DDR5512GB SSDIntel Core i7-1335U
$2,929$3,529
In Stock
-8% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 6 13.5"
64GB LPDDR5x1TB SSDIntel Core Ultra 7 165H
$10,889$11,789
In Stock
-12% OFFFeatured
Microsoft
Microsoft Surface Laptop 7 15"
16GB1TB SSDSnapdragon X Elite X1E-80-100
$6,729$7,629
In Stock