No image available
HP
Gaming
HP Victus 15 Gaming
$3,298$3,799
Save 13%
SKU: HP-VICTUS15-RTX4060
In Stock
Affordable gaming power for UAE students and casual gamers. HP Victus 15 with AMD Ryzen 7 and RTX 4060 delivers serious gaming performance at a great value.
os
Windows 11 Home
ram
16GB DDR5
weight
2.29 kg
battery
Up to 6 hours
display
15.6" FHD IPS, 1920x1080, 144Hz
storage
512GB SSD
Quantity:
1
Free DeliveryUAE wide
UAE Warranty1–2 years
Easy Returns14 days
Full Specifications
| os | Windows 11 Home |
| ram | 16GB DDR5 |
| weight | 2.29 kg |
| battery | Up to 6 hours |
| display | 15.6" FHD IPS, 1920x1080, 144Hz |
| storage | 512GB SSD |
| graphics | NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB |
| processor | AMD Ryzen 7 7745HX |
More from HP
-12% OFFFeatured
No image
Lenovo
Lenovo Legion Pro 7i Gen 9
32GB DDR51TB NVMe Gen4 SSDIntel Core i9-14900HX
$11,499$12,999
Only 9 left
-10% OFFFeatured
No image
ASUS
ASUS ROG Zephyrus G16 2024
32GB DDR51TB PCIe 4.0 SSDAMD Ryzen 9 8945HS
$13,999$15,499
Only 8 left
-10% OFFFeatured
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5070)
32GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$8,009$8,909
In Stock
-12% OFF
Acer
Acer Predator Helios Neo 16 AI (RTX 5060)
16GB DDR51TB SSDIntel Core Ultra 9 275HX
$6,339$7,239
In Stock